• Wspólne kolędowanie we wtorek o godz. 18.30 podczas 49. spotkania z cyklu "Bóg-Honor-Ojczyzna". Zapraszamy w roku jubileuszu 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II. Spotkanie uświetnią muzycznie Tomasz Wolak i Jan Kłosowski.
 • W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, a po Mszy św. wieczornej adorację poprowadzi Odnowa w Duchu Św.
 • W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Msza św. w intencji wspólnoty Domowego Kościoła będzie w sobotę o godz. 18.00.
 • Parafialna gazetka Bethania wyjdzie w przyszłą niedzielę.
 • Zapraszamy małżeństwa na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę,
 • 19 stycznia od godz. 16.30 do 18.00 w kawiarence dla małżeństw. Temat spotkania - dialogu: Jak kłócić się w życiu o jedną rzecz tylko raz. Szczegóły na stronie internetowej i w gablocie. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zgłoszenie.
 • Kurs katechezy przedmałżeńskiej odbędzie się w parafii Ducha Świętego dniach od 20 do 31 stycznia.  Rozpoczęcie i zapisy w poniedziałek, 20 stycznia u jezuitów, Mszą o godz. 18.00
 • Do wieczności odeszli: Eugeniusz Śpiewak, Stanisław Stopka, Janina Baran. Dobry Jezu a nasz Panie…
 • Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

  Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
  ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
  Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
  NIP 734-111-00-87
  e-mail:
  Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

  Festyn 2019

  imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

  Nowi ministranci 2019

  imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

  I Komunia 2019

  imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

  Maksymy św. Ignacego

  
  Na dzień: 20 Lutego

  Cytat: „Doświadczenie mnie nauczyło, że ci którzy się nad miarę długim kontemplacyom oddają, raczej się na omamienia sztańskie wystawiają, niż przed niemi zabezpieczają.”
  Komentarz: Błądzi, kto rad obcych nie przyjmuje, ale wyłącznie siebie samego słucha. Świętość z zarozumiałością w parze nie chodzą; bo kto jest zarozumiały, ten nie jest pokorny. A tymczasem nie kontemplacya, lecz pokora jest niezawodną cechą cnoty. Kontemplacya, której się nad miarę oddajesz, tobie się podoba, nie Bogu; korzyści z niej nie wiele, podsyca tylko zarozumiałość, bliższą jest próżnowania, niż czynności. Owo zadowolenie z siebie, jakie ze wzniosłości kontemplacyi powstaje, dostateczną jest wskazówką, za czyją się radą przedsiębierze — za tego mianowicie, który jest ojcem pychy. Za serafina się podaje chytry diabeł, szlachetne uczucia rozbudza, szczytne tajemnice przedstawia, do najwyższych zachęca; ale na to jedynie, aby tem cięższym był twój upadek, i abyś onych liczbę pomnożył, którzy haniebnie runęli, dlatego, że pierwiej latać chcieli, nim się chodzić nauczyli. Bez pieczniej na dole.


  Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
  Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
  Początek strony
  JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
  .