Pozostało nam kilka dni do Wielkiej Nocy – innej niż te które znamy z naszego doświadczenie. Naturalnym odruchem jest wspominanie tego co było i poczucie żalu i straty. Jednak, jeśli pójdziemy tym torem to możemy stracić tę łaskę, którą Bóg chce nam ofiarować. Niezależnie od okoliczności przeżywamy święta, w których Bóg objawia się z całą mocą jako Bóg Wyjścia. Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do wyjścia. To wyjście rozpoczęło się od wyprowadzenia Narodu Wybranego z Egiptu. Wobec tego warto się zapytać z czego chce wyjść? Co chce za sobą pozostawić? Z czego chce dać się wyprowadzić Bogu w Jezusie? Z czego dać się wskrzesić? Z czego dać się wyzwolić?


Z całego serca dziękujemy wszystkim za łączność duchową. I choć kościół pozostaje pusty to czujemy, że nie jesteśmy sami. Dziękujemy za przesyłane prośby dzięki nim mamy poczucie bycia częścią Waszego życia. Dziękujemy za włączenie się w akcję „Maseczka Duchowa”. Dziękujemy z serca wszystkim którzy wspierają nas w różnej formie.
Na stronie internetowej można znaleźć przydatne informacje do przeżywania czasu Wielkiego Tygodnia w domu. Również diecezja udostępniła pomocne materiały.
Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 prowadzoną przez wspólnotę oo. jezuitów.
W poniedziałek Msza św. wszystkich wspólnot działających w naszej parafii o godz. 19.30. zachęcamy do łączności duchowej i przez media.
W Wielką Środę zachęcamy do przeżycia dnia pojednania. Najpierw samemu, później w gronie rodziny a następnie wspólnotowego. Nabożeństwo pokutne będzie transmitowane o godz. 19.00. Zachęcamy do skorzystania z przygotowanego naszego modlitewnika lub diecezjalnego.
Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rano nie ma Mszy świętych. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej będzie można łączyć się duchowo z naszym kościołem za pośrednictwem Internetu do godziny 24.00
Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja za pośrednictwem Internetu do godziny 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Chciejmy również włączyć w ten post nasze trudne doświadczenia związane z przeżywanym czasem.
Wielka Sobota. Trwamy z innymi w jedności duchowej przy Grobie Pana Jezusa.
To także dzień, w którym tradycyjnie święciliśmy pokarmy. Nie rezygnujmy z tego. Nakryjmy stół obrusem i przygotujmy koszyk z pokarmami, które spożyjemy następnego dnia. Przed śniadaniem wielkanocnym zbierzmy się znowu razem i najstarsza osoba niech dokona błogosławienia pokarmów.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. W czasie liturgii odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Podczas słuchania czy oglądania Liturgii Paschalnej ze świecami w dłoniach włączmy się w odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uroczyste śpiewanie Alleluja
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. transmitowane o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 14.00; 18.30 i 20.00.

Z dekretu Biskupa:
Wzywam wiernych do pozostania w domach i do uczestnictwa w celebracjach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem mediów, a także do podjęcia w tych dniach szczególnie intensywnej modlitwy rodzinnej.
W obecnej sytuacji w parafiach nie ma możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania w zwyczajnej formie. Proszę więc wszystkich duszpasterzy o przypomnienie wiernym roli żalu doskonałego połączonego ze szczerą wolą wyspowiadania się, gdy to już będzie możliwe.
Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszły: Stanisława Otto, Błażej Wolak, Mieczysław Świerad, Teresa Basta, Elżbieta Orlewicz, Józefa Grzegorczyk. Dobry Jezu a nasz Panie…

Z błogosławieństwem – Ojcowie Jezuici

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com