Czas Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych

Naszą największą siłą nie jest szacunek,
jakim darzą nas inni, ale służba,
którą możemy innym zaoferować.

Papież Franciszek -"Powróćmy do marzeń"

Okres Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych to czas, w którym coraz częściej i więcej myślimy nie tylko o najbliższych. Dostrzegamy potrzeby ubogich, chorych i samotnych w naszym otoczeniu. Podążamy drogą Miłosiernego Samarytanina, dzielimy się z bliźnimi troską, modlitwą i ofiarą, szczególnie z tymi doświadczonymi przez trudności i cierpienie.

11 lutego 2021 r., w Światowy Dzień Chorych, wolontariusze Caritas odwiedzili kilkunastu podopiecznych dotkniętych niepełnosprawnością.

Drobny upominek, szczera życzliwość i pamięć, wzbudzały wzruszenie i dawały radość chorym. Z powodu niesprzyjających okoliczności spowodowanych pandemią Msza św. z sakramentem namaszczenia odbędzie się w najbliższym możliwym, bezpiecznym dla chorych czasie.
 20 lutego 2021 r. o godz. 11.00 odbyła się w naszym kościele wyjątkowa uroczystość. Pierwsza Komunia Święta niepełnosprawnych braci, podopiecznych Caritas, Mateusza i Sebastiana, oraz sakrament Bierzmowania starszego z braci, Mateusza. Mszę św. sprawował i sakramentów udzielił o. Krzysztof Jeleń. Dziękujemy o. Proboszczowi , oraz Wszystkim wspierającym duchowo i materialnie rodzinę, dzielnie zmagającą się z trudami codzienności.
Kolejne wielkopostne akcje Caritas to zbiórka datków związanych z tradycyjnym barankiem i paschalikiem wielkanocnym oraz jałmużna wielkopostna. Dzięki ofiarom złożonym do skarbony wielkopostnej oraz wsparciu finansowemu o. Proboszcza, 96 rodzin, chorych i samotnych - podopiecznych Caritas, otrzymało bony na zakup świątecznej żywności. Dochód z rozprowadzonych 600 baranków i 530 paschalików, zasilił fundusz Caritas, diecezjalny i parafialny. Dużym wsparciem dla Caritas są produkty żywnościowe złożone do koszy "zbiórkowch"z logo parafialnego Caritas, w wyznaczonych sklepach spożywczych. Zebrane dary posłużą jako wsparcie najuboższych, w kolejnych miesiącach roku. Kierownictwu sklepów dziękujemy za cenną pomoc, serdeczność i współpracę.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom darów żywnościowych do koszy w sklepach:

Hala Gorzkowska -ul. Magazynowa 1
ABC ul. Strzelców Podhalańskich 16
Delikatesy Centrum- ul. Zygmuntowska 1
PSS "Społem"Lach" - ul. Grodzka
PSS "Społem" - ul. Kolejowa 30
PSS "Społem" - ul. Królowej Jadwigi 31

Dziękujemy za życzliwość i ofiarność:
Prezesom Banku Spółdzielczego przy al.Batorego 78 za pomoc finansową
Zarządowi Spółki Huzar za miód
Firmie Prospona za dżemy i przetwory owocowe
Pani Margaricie, Panu Sebastianowi i Zbigniewowi, za systematyczną pomoc finansową i żywnościową. Delikatesom Centrum przy ul Zygmuntowskiej za darowiznę produktów żywnościowych.
      Corocznie,przed Świętami Wielkanocnymi, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 15 przy ul. 29 Listopada chętnie organizują akcje charytatywne. Również w tym roku, mimo pandemii i częściowo zamkniętych szkół, udało się zorganizować wśród najmłodszych uczniów wsparcie żywnościowe dla ubogich naszej Parafii. Również w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych przy ul. Limanowskiego, wolontariusze Caritas zorganizowali zbiórkę pieniężną wśród młodzieży i nauczycieli. Zebrane fundusze przekazali na cele Parafialnego Oddziału Caritas. Dziękujemy wszystkim uczniom ,rodzicom i nauczycielom. Wasze otwarte serca i chęć czynienia dobra są nieocenione.
Szczere podziękowanie o.Proboszczowi Bogdanowi Długoszowi - opiekunowi Parafialnego Caritas, Paniom i Panom - stałym wolontariuszom Caritas za ofiarną, pełną miłości służbę , jak również młodzieży angażującej się w akcje świąteczne Caritas- Kindze, Natalii, Kacprowi i Szymonowi.
Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie, napełni Wszystkich pokojem i wiarą, niech da siłę do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Marta Janków

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com