Kolejny wykład : „Jak zostać napełnionym Duchem Świętym” wygłosił kolejny gość siostra Małgorzata Słomka- szarytka, która pół roku temu powróciła z odległych misji z Rosji pod biegunem polarnym. Wykład siostry był bardzo spokojny, ale niezwykle konkretny i rzeczowy. Od godz. 15.00 przeżywaliśmy nabożeństwo oddania życia Jezusowi które poprowadził ks. Hieronim duszpasterz z Tarnowa. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu uczestnicy przystępowali do sakramentu pojednania- było to możliwe dzięki obecności sześciu księży z Tarnowa, Wierzchosławic, Żabna oraz oczywiście naszego księdza Pawełka.
    O 19.00 celebrowaliśmy uroczystą Mszę Świętą, podczas której odnawialiśmy swoje przyrzeczenie Chrztu Świętego. Każdy z uczestniczących był przewiązywany białą szarfą i dostawał do ręki zapalony kaganek- były to symbole białej szaty i świecy z Chrztu Świętego. Po Eucharystii kontynuowaliśmy radosne uwielbienie. Sobotę zakończył program „Alfa na wesoło” podczas którego poszczególne grupy prezentowały siebie w różnego rodzaju zabawnych dynamikach.
    Niedzielę rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, bo o godz. 7.00. Była modlitwa indywidualna, śniadanie i kolejne spotkanie w grupach. O godz.10.00 prowadziliśmy modlitwę o chrzest w Duchu Świętym indywidualnie nad każdym uczestnikiem. Odbywało się to podczas wspólnej modlitwy, którą animowali Witek i siostra Małgorzata. Wielokrotnie padały słowa poznania, że Pan Jezus porusza serca i uzdrawia wielu ludzi.
    Podsumowaniem tej uroczystości był kolejny wykład Witka: „Jak najpełniej przeżyć życie” . W wykładzie mówca opierając się na swoim świadectwie zachęcał zebranych do poznawania i zaprzyjaźniania się z Duchem Świętym. Po obiedzie celebrowaliśmy uroczystą Eucharystię, a po niej na zakończenie była okazja do złożenia świadectwa. Wiele osób pokonując naturalny lęk dziękowało za osobiste przeżycie, doznaną łaskę, wewnętrzne czy też fizyczne uzdrowienie. Świadectwa ciągnęłyby się jeszcze długo, lecz musieliśmy opuścić Ośrodek Rekolekcyjny, ponieważ nadjeżdżała już następna grupa.
    Wracaliśmy do domów z wielką radością w sercach i potrzebą podzielenia się tym doświadczeniem z najbliższymi. Do zobaczenia na VI sesji w Nowym Sączu.

Więcej zdjęć --> zobacz Galeria obrazów

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 28 Stycznia

Cytat: „Jeśli na jednej szali umieści się wszystko dobre, co Bóg stworzył, a na drugiej więzienie, łańcuchy, obelgi; to te w porównaniu z tamtem zrażać nie powinny.”
Komentarz: Dobra, które świat ma za takie, raczej są złami niż dobrami; bo przynoszą uszczerbek duszy, są do grzechu podnietą, do doskonałości przeszkodą, do Bożej miłości zaporą. I ty miałbyś takie dobra cenić, takich dóbr pragnąć? A chociażby złami nie były, dobrami nie są i na miłość nie zasługują. Czemże bowiem są, jeśli na ich początek spojrzysz? — niczem: jeśli naturę zbadasz? — znikomością: jeśli na trwałość uwagę zwrócisz? — nietrwałością. I w takich-to dobrach na zabój się kochamy! Co świat za złe uważa, to przeciwnie jest najlepszem: bo od rzeczy znikomych myśl odciąga, do Boga przywodzi, powód do grzechu usuwa. Skoro nieraz przykrzy się życie, to jakżeby wabił występek? Gdy pomyślnością Bóg darzy, słusznie możesz wątpić, czy-to nagroda, czy kara; ale gdy przeciwnościami uciska, nie masz nad ten pewniejszego Boskiej miłości dowodu.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.