Czynimy starania by odczuwalnie pomagać osobom ubogim, a zwłaszcza rodzinom wielodzietnym. Dzięki ludziom, którzy chcą pomagać, nasza działalność trwa nieustannie mimo wielu trudności, nie tylko przy okazji świąt, ale też w ciągu całego roku.

Stałą opieką objętych jest 105 rodzin:
- raz w miesiącu, każda rodzina otrzymuje pomoc żywnościową, a w bardzo trudnych sytuacjach materialnych dopłatę do leków, energii elektrycznej i gazu
- w Światowy Dzień Chorego zespół odwiedził 160 osób chorych i starszych, obdarowując upominkami
- na Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia rozdaliśmy łącznie 580 paczek żywnościowych
- w pażdzierniku rozprowadzono rodzinom 6 ton ziemniaków
- dwa razy w roku Ojciec Proboszcz celebrował Mszę Św. dla chorych, połączoną z Sakramentem Namaszczenia Chorych, a zespół Caritas przygotowywał poczęstunek w sali widowiskowej dla 90 osób
- zapewniono dożywianie kilkorgu dzieciom w szkole podstawowej nr 8
- w przedswiątecznych akcjach charytatywnych rozprowadzono chlebki, baranki wielkanocne, paschaliki i świece wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin
- organizujemy przedświateczne akcje zbierania żywności w sklepach i kościele, pozyskane produkty sukcesywnie przekazywane są podopiecznym objętych wsparciem.

Pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrego serca, którzy pomogli nam i wciąż pomagają w naszych pomocowych akcjach na rzecz podopiecznych z naszej parafii.
WAM WSZYSTKIM SERDECZNE "BÓG ZAPŁAĆ":

Firmie AGRO-HURT BRACI WIDEŁ
Zarządowi Firmy HUZAR
Zarządowi Firmy PROSPONA
Prezesom BANKU SPÓŁDZIELCZEGO przy ul. Batorego
Zarządowi OKRĘGOWEJ Sp-ni MLECZARSKIEJ

Dziękujemy PARAFIANOM, którzy włączyli się do akcji zbiórki żywności. Wyrażamy nasze podziękowanie dla właścicieli sklepów za umożliwienie nam zbiórki, przyjazną postawę i pomoc:
Kierownictwu Marketu BIEDRONKA przy ul. Zielonej
Zarządowi PSS SPOŁEM i kierownictwu sklepów nr 31 przy ul. Św.Jadwigi, nr  40 przy ul. Kolejowej, LACH przy ul. Grodzkiej
Kierownictwu EKO SUPERMARKET przy ul. Barbackiego
Kierownictwu DELIKATESÓW CENTRUM przy ul. Zygmuntowskiej
Kierownictwu ABC-HANDEL DETALICZNY przy ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich
Kierownictwu MG POLSKA przy ul. Browarnej
Kierownictwu FRESH-MARKET przy ul. Limanowskiego
Dziękujemy dyrekcjom szkół, nauczycielom i młodzieży, która chętnie okazuje dobrą wolę i zaangażowanie: młodzieży z ZESPOŁU SZKÓŁ nr 2 im. SYBIRAKÓW za wykonanie i rozniesienie stroików świątecznych do chorych i starszych osób z naszej parafii.
Młodzieży z ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRYCZNO- MECHANICZNYCH, ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH, GIMNAZJUM nr 9, SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 8 i 15 za dyżury w sklepach.

ZESPOŁOWI SZKÓŁ SPLOT za przygotowanie własnych paczek żywnościowych i rozniesienie do najuboższych rodzin naszej parafii.
Dziękujemy również za pomoc młodzieży z MAGISU i MINISTRANTOM.

"Bóg zapłać" naszemu opiekunowi Ojcu Proboszczowi za zaangażowanie, opiekę duchową i wsparcie finansowe.
Panu Marianowi Rumin za wszelką pomoc we wszystkich akcjach Caritasu.
Panu Zbigniewowi za systematyczną pomoc finansową dla dwóch rodzin. Także, dziękujemy Pani, która ofiarowała dary dla 7-osobowej rodziny.

    To najogólniej przedstawione formy wspierania ubogich rodzin przez CARITAS i DOBROCZYŃCÓW naszej parafii. To jest wspólny rezultat wrażliwości oraz zaangażowania wielu osób działających charytatywnie. Chciejmy dostrzegać bliźnich w potrzebie wierząc, że to co możemy im ofiarować przyczynia sie do umacniania w nich wiary i nadziei, a w nas miłości i radości.

Przypominamy, że ofiary na pomoc ubogim, można składać przez cały rok do skarbony przy figurze ŚWIĘTEGO ANTONIEGO lub w Caritasie. Punkt Caritasu czynny jest w czwartki w godz. 16.00- 17.30.

Niech nieustanna radość z Narodzenia Zbawiciela towarzyszy nam wszystkim w NOWYM 2016 ROKU!
BÓG ZAPŁAĆ!

Zespół Caritas   

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 28 Stycznia

Cytat: „Jeśli na jednej szali umieści się wszystko dobre, co Bóg stworzył, a na drugiej więzienie, łańcuchy, obelgi; to te w porównaniu z tamtem zrażać nie powinny.”
Komentarz: Dobra, które świat ma za takie, raczej są złami niż dobrami; bo przynoszą uszczerbek duszy, są do grzechu podnietą, do doskonałości przeszkodą, do Bożej miłości zaporą. I ty miałbyś takie dobra cenić, takich dóbr pragnąć? A chociażby złami nie były, dobrami nie są i na miłość nie zasługują. Czemże bowiem są, jeśli na ich początek spojrzysz? — niczem: jeśli naturę zbadasz? — znikomością: jeśli na trwałość uwagę zwrócisz? — nietrwałością. I w takich-to dobrach na zabój się kochamy! Co świat za złe uważa, to przeciwnie jest najlepszem: bo od rzeczy znikomych myśl odciąga, do Boga przywodzi, powód do grzechu usuwa. Skoro nieraz przykrzy się życie, to jakżeby wabił występek? Gdy pomyślnością Bóg darzy, słusznie możesz wątpić, czy-to nagroda, czy kara; ale gdy przeciwnościami uciska, nie masz nad ten pewniejszego Boskiej miłości dowodu.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.