Szczególną troską objete są rodziny wielodzietne, matki samotnie wychowujące dzieci i osoby niepełnosprawne.Bardzo cieszy każdy ślad dobra, wiele znaków świadczy o tym, że dobro zwycięża nad obojętnością i znieczulicą. Ponad 100 tys. wolontariuszy CARITAS w Polsce, od dzieci po emerytów wierzy, że więcej szczęscia jest w dawaniu niż w braniu.

W imieniu wszystkich podopiecznych Zespół CARITAS dziękuje :
Prezesom "Banku Spółdzielczego" przy ul. Batorego za pomoc finansową
Zarządowi Spółki "Huzar" za miód i kremy miodowe
Zarządowi Spółki "Prospona" za przetwory owocowo-warzywne
Panu Zbigniewowi za systematyczną pomoc finansową
Dziękujemy za życzliwość i umożliwienie zbiórki żywności w sklepach:
Zarządowi PSS"Społem" ul. Staszica
PSS "Społem"- "Lach" ul. Grodzka
PSS "Społem"- sklep nr 40 ul. Kolejowa
PSS "Społem"- sklep nr 31 ul. Królowej Jadwigi
"ECO" Supermarket" ul. Barbackiego
"Biedronka" Market ul. Zielona
"MG" Polska Market ul. Browarna
"Żabka" Market ul. Limanowskiego
"Handel Detaliczny"Pyzikowie ul.1 Pułku Strzelców Podhalańskich
"Delikatesy Centrum" ul. Zygmuntowska

     Szczególne podziękowania kierujemy do Młodzieży, Dyrekcji Szkół i Szkolnych Caritas za dyżury w sklepach przy zbiórce żywności do koszy CARITAS:
Zespołowi Szkół Ekonomicznych ul. Grodzka 34
Zespołowi Szkół Elektryczno-Mechanicznych ul. Limanowskiego
Szkole Podstawowej Nr 8 ul. Batorego
Gimnazjum Nr 9 ul. 29-Listopada
Zespólowi Szkół Nr 2, im.  SYBIRAKÓW - Dyrekcji, Nauczycielom i Młodzieży za stroiki i życzenia świąteczne
Zespołowi Szkół "Splot" za własne przygotowanie paczek świątecznych dla kilkunastu osób starszych i chorych.
Dziękujemy młodzieży z MAGISU, Lektorom i Panu Marianowi Rumin za zorganizowanie akcji w sklepach i przewożenie towaru.
     Zdajemy sobie sprawę, że jest to tylko kropla w morzu potrzeb, ale chcielibyśmy, aby przykład w/w zachęcił innych do rozejrzenia się wokół i podjęcia decyzji o pomocy potrzebujacym, niekoniecznie w formach materialnych.
BÓG ZAPŁAĆ !!!Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 28 Stycznia

Cytat: „Jeśli na jednej szali umieści się wszystko dobre, co Bóg stworzył, a na drugiej więzienie, łańcuchy, obelgi; to te w porównaniu z tamtem zrażać nie powinny.”
Komentarz: Dobra, które świat ma za takie, raczej są złami niż dobrami; bo przynoszą uszczerbek duszy, są do grzechu podnietą, do doskonałości przeszkodą, do Bożej miłości zaporą. I ty miałbyś takie dobra cenić, takich dóbr pragnąć? A chociażby złami nie były, dobrami nie są i na miłość nie zasługują. Czemże bowiem są, jeśli na ich początek spojrzysz? — niczem: jeśli naturę zbadasz? — znikomością: jeśli na trwałość uwagę zwrócisz? — nietrwałością. I w takich-to dobrach na zabój się kochamy! Co świat za złe uważa, to przeciwnie jest najlepszem: bo od rzeczy znikomych myśl odciąga, do Boga przywodzi, powód do grzechu usuwa. Skoro nieraz przykrzy się życie, to jakżeby wabił występek? Gdy pomyślnością Bóg darzy, słusznie możesz wątpić, czy-to nagroda, czy kara; ale gdy przeciwnościami uciska, nie masz nad ten pewniejszego Boskiej miłości dowodu.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.