W dniu 12.07.2016 r. Zespół Caritasu wraz z Redakcją Bethani, przy pięknej słonecznej pogodzie, wybrał się na wspólną wycieczkę w Słowackie Tatry. Inicjatorem i przewodnikiem wycieczki był ojciec proboszcz Stanisław Jopek.
Celem naszej wycieczki była Tatrzańska Łomnica, plus ukryte przed nami, a zaplanowane przez Ojca niespodzianki.
Trasą przez Mniszek, Starą Lubownię, Biała Spiską dotarlismy do Tatrzańskiej Łomnicy.

     Tatrzańska Łomnica to jeden z najpiękniejszych kurortów tatrzańskich i jednocześnie jeden z ważniejszych ośrodków po słowackiej stronie Tatr, słynącej z dużej ilości hoteli, pensjonatów, tras narciarskich oraz kolei linowych wywożących turystów nad Łomnicki Staw i samą Łomnicę. Łomnica (2634 m n.p.m) przez wiele lat uchodziła za najwyższy szczyt w Tatrach. Jednak, ok 1860r po wykonaniu dokładniejszych pomiarów, musiała ustąpić Gerlachowi (2655m n.p.m.)
      Kolejka gondolową dotarliśmy do Łomnickiego Stawu (Skalnatego Plesa ) 1751m n.p.m  Trasa przejazdu gondolą jest bardzo malownicza. Wiedzie ponad lasem, który w 2004 roku został zniszczony przez huragan. Na wprost trasy widać Łomnicę i inne masywy tatrzanskich szczytów. Po kilkunastu minutach znależliśmy się u podnóża wspaniałej, majestatycznej Łomnicy, na którą w latach trzydziestych XX wieku poprowadzono kolejkę linową wagonikową. Widok małej, czerwonej kolejki wznoszącej się w górę, zapiera dech w piersiach. Poszukiwacze mocnych wrażeń z naszej grupy, chętni byli do poszybowania bliżej nieba, ale niestety czerwony wagonik zabiera tylko 16 osób i bilety trzeba rezerwować wczesniej.
      Przepiękne widoki rozpościerające się z Łomnickiego Stawu na dolinę Tatrzańskiej Łomnicy są zachwycające. W pobliżu znajduje się niewielki staw. Jego głebokość 2-3m.Wskutek zmian klimatycznych, a także prowadzonej w sąsiedztwie budowy zaczął wysychać. Woda pojawia się okresowo, szczególnie wiosną i po obfitych opadach deszczu. W pobliżu stawu znajduje sie również obserwatorium astronomiczne, schronisko i stacja kolejki.
      Opuszczamy okolice Łomnickiego Stawu i schodzimy stokami Łomnickiej Grani-zmierzając w kierunku Doliny Małej Zimnej Wody. Po drodze krótki odpoczynek i posiłek pod Schroniskiem Zamkowskiego.  Następnie mijamy jeden z najpiękniejszych wodogrzmotów Zimnej Wody. Spada waską rynną z ok 20m wysokości. Wodospady Zimnej Wody to zespół malowniczych kaskad, utworzonych przez potok (w którym moczymy zmęczone "spacerkiem"nogi), na skalnych progach polodowcowych Doliny Zimnej Wody. Po trzygodzinnym, dla młodzieży redakcyjnej spacerku, a dla troszkę starszej młodzieży z Caritasu SPACERZE zjeżdżamy kolejką szynową z Hrebienoka (1288m n.p.m) do Smokowca. Następnie "elektrićką" wracamy do początku naszej wyprawy, czyli Tatrzaskiej Łomnicy.
      Ojcu Proboszczowi serdecznie dziękujemy za pomysł wycieczki i wspieranie potrzebujących... silnym ramieniem ,w bezpiecznym dotarciu do celu.
W radosnych nastrojach, trochę zmęczeni ale zaprawieni w nowe doświadczenia w pokonywaniu "szczytów" ,wrócilismy do domów z nadzieją,że wybierzemy się znów tam za rok...ale w odpowiednim obuwiu!
 
                                                                                                            Dziękujemy!   Zespół Parafialnego CARITASU

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com