Prezesom Banku Spółdzielczego za pomoc finansową
Zarzadowi Spółki "Huzar" za miód i kremy miodowe
Zarządowi Spółki "Prospona" za przetwory owocowo-warzywne
Firmie "Agro_Hurt" Braci Wideł za owoce cytrusowe
Panu Zbigniewowi za systematyczną pomoc konkretnej rodzinie i wsparcie finansowe na paczki swiąteczne
Dziękujemy za przychylność i umożliwienie zbiórki żywności w sklepach:
Zarządowi PSS "Społem" ul. Staszica
PSS"Społem" - "Lach" ul. Grodzka
PSS''Społem"-sklep nr.40 ul. Kolejowa
PSS"Społem"-sklep nr.31 ul. Królowej Jadwigi
"Lewiatan" ul.Barbackiego 81
"Lewiatan" ul.Browarna 26
"Biedronka" Market ul. Zielona
"Żabka" Market ul.Limanowskiego 1
"Handel Detaliczny" Pyzikowie ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich
"Delikatesy "Centrum" ul.Zygmuntowska
Serdecznie dziękujemy młodzieży, Dyrekcjom Szkół i Szkolnym Oddziałom Caritas za okazaną pomoc i za pełnione dyżury w sklepach przy zbiórce żywnosci do koszy:
Zespołowi Szkół Ekonomicznych ul.Grodzka
Zespołowi Szkół Elektryczno-Mechanicznych ul.Limanowskiego
Gimnazjum nr.9 ul. 29 Listopada, za dyżury i przygotowanie własnych paczek świątecznych dla kilkunastu osób starszych i chorych
Zespołowi Szkół nr.2 im. Sybiraków ul.Podhalańska, za piękne stroiki i życzenia świąteczne dla osób starszych i chorych
Zespołowi Szkół "Splot" ul.Limanowskiego za przygotowanie własnych paczek świątecznych dla chorych i starszych
Serdeczne " Bóg zapłać" młodzieży z Magisu, Lektorom, Ministrantom i Panu Marianowi Rumin za zorganizowanie akcji w sklepach i przewożenie zebranych towarów.

Dary zebrane w sklepach posłużą jako wsparcie najuboższych, będących pod opieką Parafialnego Caritas, w kolejnych miesiącach roku.
Wszystkich Darczyńców zapewniamy o szczerej pamięci w modlitwie. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam wszelkie wyświadczone dobro!

Zespół Caritas z ojcem Proboszczem

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 28 Stycznia

Cytat: „Jeśli na jednej szali umieści się wszystko dobre, co Bóg stworzył, a na drugiej więzienie, łańcuchy, obelgi; to te w porównaniu z tamtem zrażać nie powinny.”
Komentarz: Dobra, które świat ma za takie, raczej są złami niż dobrami; bo przynoszą uszczerbek duszy, są do grzechu podnietą, do doskonałości przeszkodą, do Bożej miłości zaporą. I ty miałbyś takie dobra cenić, takich dóbr pragnąć? A chociażby złami nie były, dobrami nie są i na miłość nie zasługują. Czemże bowiem są, jeśli na ich początek spojrzysz? — niczem: jeśli naturę zbadasz? — znikomością: jeśli na trwałość uwagę zwrócisz? — nietrwałością. I w takich-to dobrach na zabój się kochamy! Co świat za złe uważa, to przeciwnie jest najlepszem: bo od rzeczy znikomych myśl odciąga, do Boga przywodzi, powód do grzechu usuwa. Skoro nieraz przykrzy się życie, to jakżeby wabił występek? Gdy pomyślnością Bóg darzy, słusznie możesz wątpić, czy-to nagroda, czy kara; ale gdy przeciwnościami uciska, nie masz nad ten pewniejszego Boskiej miłości dowodu.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.