ANNA PAWŁOWSKA - współzałożycielka i od 35 lat kierująca Parafialnym Oddziałem Caritasu, większą część swojego życia poświęciła gorliwej, ale niełatwej pracy na rzecz ludzi  oranionych, chorych, starszych i cierpiących z powodu biedy. Lata pracy charytatywnej sprawiły, że jak nikt inny potrafi rozeznać oraz zaradzić ludzkiej niedoli. Miłość bliźniego pojmuje jako ofiarną służbę w czynieniu dobra. Aby uzyskać środki na pomoc podopiecznym, wiele razy kołatała osobiście do drzwi i serc właścicieli sądeckich firm. Współorganizowała i wspierała wszystkie parafialne akcje dobroczynne.
     Za ogrom dobra społeczność sądecka obdarzyła ją laurem zwycięstwa w plebiscycie „Ziarnko Gorczycy” w 2014 roku. W tym samym roku z rąk bpa Andrzeja Jeża otrzymała statuetkę  Misericors – „Miłosierny Sercem”, przyznawaną przez Caritas Diecezji Tarnowskiej jako wyraz wdzięczności za pracę charytatywną.
Nagrody przyjmowała z wielką rezerwą i jakby zakłopotaniem, bo jest osobą skromną i nie było to szczytem jej marzeń. Pragnie żyć w cieniu, bez oczekiwań na „wdzięczności”.
     JEZU UFAM TOBIE - to jej życiowe motto. Jak sama mówi, te trzy słowa nadają sens jej życiu i są dźwignią, która nieustannie podnosi.

     Droga Pani Aniu, dziękujemy Ci za całe dobro,które otrzymywaliśmy od Ciebie przez lata. Dziękujemy za Twój uśmiech dodający sił, za Twoje dobre słowa i wielką życzliwość.
     Ofiarujemy modlitwy w Twojej intencji. Życzymy dużo zdrowia, Bożej opieki oraz wielu serdecznych spotkań z „caritasową” i parafialną rodziną!

Zespół Caritas wraz
z opiekunem o. Bogdanem Długoszem,
Wspólnota Jezuitów, Redakcja Bethanii i Parafianie

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 28 Stycznia

Cytat: „Jeśli na jednej szali umieści się wszystko dobre, co Bóg stworzył, a na drugiej więzienie, łańcuchy, obelgi; to te w porównaniu z tamtem zrażać nie powinny.”
Komentarz: Dobra, które świat ma za takie, raczej są złami niż dobrami; bo przynoszą uszczerbek duszy, są do grzechu podnietą, do doskonałości przeszkodą, do Bożej miłości zaporą. I ty miałbyś takie dobra cenić, takich dóbr pragnąć? A chociażby złami nie były, dobrami nie są i na miłość nie zasługują. Czemże bowiem są, jeśli na ich początek spojrzysz? — niczem: jeśli naturę zbadasz? — znikomością: jeśli na trwałość uwagę zwrócisz? — nietrwałością. I w takich-to dobrach na zabój się kochamy! Co świat za złe uważa, to przeciwnie jest najlepszem: bo od rzeczy znikomych myśl odciąga, do Boga przywodzi, powód do grzechu usuwa. Skoro nieraz przykrzy się życie, to jakżeby wabił występek? Gdy pomyślnością Bóg darzy, słusznie możesz wątpić, czy-to nagroda, czy kara; ale gdy przeciwnościami uciska, nie masz nad ten pewniejszego Boskiej miłości dowodu.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.