Dalej Ojciec Wiesław mówił, że najcenniejszym skarbem jaki mamy, jest nasze życie. A czym jest nasze życie?
To są minuty, sekundy i lata, czyli po prostu czas który jest nam dany.
      Pan Bóg wybiera i szuka. Wciąż mówi, że człowiek nie jest mały jeśli się oprze na wierze, która jak ziarnko gorczycy będzie przemieniała świat, ale nie mocą człowieka, ale mocą Boga. Dlatego ta Wasza modlitwa jest taka ważna, dlatego dziękuję Wam za to, że mogliśmy się razem tutaj zbierać. Wy jesteście takimi iskierkami, tymi którzy mówią Panu Bogu, zadbaj, bo mi na tym zależy, ale dlatego, że chcę kochać ludzi, by lepiej działo się w świecie, by ludzie wiedzieli czego mają pragnąć, bo nawet tego nie wiedzą. I radio Maryja i TV Trwam daje im możliwości dotykania Jezusa Chrystusa, pokazywania drogi, którą ludzie mają się wybrać, o której nawet nie wiedzą.
     Jadąc samochodem, będąc w pociągu, siedząc samotnie w pokoiku, znów zaczynają sobie przypominać o tym co najważniejsze. Dlatego się modlimy, dlatego tu jesteśmy, i za ta modlitwę wspólnoty bardzo Wam dziękuje. Niech Pan Bóg Was obdarza szczególnymi łaskami a Matka Najświętsza niech Was zawsze popycha tak, jak sama poszła za Duchem Świętym do św. Elżbiety, i zawsze szła tam gdzie jest potrzeba.

     W imieniu Wspólnoty i Biura Radia Maryja, słowa podziękowania przekazała Ojca Wiesławowi Pani Anna Janków

Drogi Ojcze!

      Żadne słowa, choćby najpiękniejsze nie wyrażą naszej wdzięczności za dar posługi Ojca w naszej wspólnocie-"Rodzinie Radia Maryja". Dziękujemy Bogu że postawił nam na naszej drodze wspaniałego Kapłana, przyjaciela Boga i ludzi. Energicznego w działaniu, rozmodlonego, otwartego na potrzeby innych. Podziwiamy Cię Ojcze za pracowitość i wielkie poczucie odpowiedzialności. Bóg zapłać za spojrzenie pełne ciepła i wlewanie w nasze serca pokoju, mądrych rad i pomocy w problemach. Zawsze dla każdego Ojcze Wiesławie miałeś czas, dobre słowo, pozdrowienie i uśmiech. Dziękujemy za przybliżanie Słowa Bożego i lepsze Jego poznanie, za życzliwość i poświęcony czas mimo wielu zajęć.
     Jednak najbardziej za to, że Ojciec odchodząc zostawia nas pod czułą opieką Maryi, zostawia nas tutaj w czułych ramionach Boga Ojca i świadomością nieustannej obecności wśród nas Żywego Jezusa Chrystusa. Zostawia nas Ojciec z przekonaniem, że Bóg stawia nam na drodze do siebie niezwykłe osoby, a Ty Ojcze Wiesławie jesteś jedną z nich. Umocnieni codzienną modlitwą, przyjmujemy z wiarą wolę Bożą wobec naszego Ojca Wiesława i obiecujemy modlitwę w int. nowych zadań, które będziesz podejmował. Niech Boża Opatrzność darzy Ojca siłami niezbędnymi do pełnienia nowych duszpasterskich wyzwań. Życzymy by w dalszej drodze Twojego kapłańskiego posługiwania towarzyszyła Ci Łaska Boża i Moc Ducha Swiętego, która daje siłę do pokonywania wszelkich trudności. Nie żegnamy się, lecz mówimy DO WIDZENIA! SZCZĘŚĆ BOŻE!


Więcej zdjęć -- zobacz Galeria obrazów

Biuro Radia Maryja

Dni dużurów:

środa - piątek: 1000-1200

informacje pod numerem:
512 801 395
500 684 218

Kontakt Radio Maryja

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 20 Lutego

Cytat: „Doświadczenie mnie nauczyło, że ci którzy się nad miarę długim kontemplacyom oddają, raczej się na omamienia sztańskie wystawiają, niż przed niemi zabezpieczają.”
Komentarz: Błądzi, kto rad obcych nie przyjmuje, ale wyłącznie siebie samego słucha. Świętość z zarozumiałością w parze nie chodzą; bo kto jest zarozumiały, ten nie jest pokorny. A tymczasem nie kontemplacya, lecz pokora jest niezawodną cechą cnoty. Kontemplacya, której się nad miarę oddajesz, tobie się podoba, nie Bogu; korzyści z niej nie wiele, podsyca tylko zarozumiałość, bliższą jest próżnowania, niż czynności. Owo zadowolenie z siebie, jakie ze wzniosłości kontemplacyi powstaje, dostateczną jest wskazówką, za czyją się radą przedsiębierze — za tego mianowicie, który jest ojcem pychy. Za serafina się podaje chytry diabeł, szlachetne uczucia rozbudza, szczytne tajemnice przedstawia, do najwyższych zachęca; ale na to jedynie, aby tem cięższym był twój upadek, i abyś onych liczbę pomnożył, którzy haniebnie runęli, dlatego, że pierwiej latać chcieli, nim się chodzić nauczyli. Bez pieczniej na dole.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.