Jest już w sklepiku
najnowszy numer
BETHANII

Parafialny Zespół CARITAS działający przy naszej parafii, kontynuuje dzieło miłosierdzia pod przewodnictwem proboszcza o.Bogdana Długosza, oraz dziewięciu wolontariuszy. Głównym celem PZC jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, matkom samotnie wychowującym dzieci, osobom niepełnosprawnym i samotnym, oraz ubogim w trudnych życiowych problemach. Omawiając pomoc caritasu warto zauważyć, że nie byłaby ona tak szeroka i możliwa, gdyby nie hojność i zaangażowanie wiernych. Kupując chlebki miłosierdzia , świece wigilijne, składając ofiary do skarbony w kościele czy bezpośrednio do caritasu, możemy wspierać najuboższych w trudnych doświadczeniach życia codziennego. Pozyskane fundusze rozdysponowane są na cele Caritas, parafialne i diecezjalne.W szczególnych sytuacjach na zakup węgla, lekarstw lub w niewielkim zakresie pomoc finansową. 114 rodzin, osób niepełnosprawnych i samotnych, otrzymało na Święta Bożego Narodzenia bony na zakup świątecznej żywności. Dziękujemy za wyrazy dobroci i chęci niesienia pomocy,dziękujemy za wrażliwość i otwarte serca na potrzeby bliźnich.

Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich darczyńców:

Firmie AGRO-HURT- BRACI WIDEŁ za ziemniaki i owoce cytrusowe
PREZESOM BANKU SPÓŁDZIELCZEGO za pomoc finansową
FIRMIE "HUZAR" za miód
FIRMIE "PROSPONA" za dżemy i przetwory owocowe
PANU ZBIGNIEWOWI za systematyczną pomoc dla rodziny i finansową dla CARITAS

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom art. żywnościowych do koszy w sklepach. Zebrana żywność będzie sukcesywnie wydawana podopiecznym Caritas aż do Wielkanocy.
Kierownictwu sklepów dziękujemy za życzliwość i współpracę:

ABC - PYZIKOWIE ul. Strzelców Podhalańskich 16
BIEDRONKA - ul. Zielona
DELIKATESY CENTRUM - ul. Zygmuntowska 15
LEWIATAN - ul. Barbackiego 81
PSS "SPOŁEM" - LACH - ul. Grodzka
PSS "SPOŁEM" - ul. Kolejowa 30
PSS"SPOŁEM" - ul. Królowej Jadwigi 31
ŻABKA - ul. Limanowskiego 1

Każda forma pomocy ze strony szkół, z terenu parafii, jest dla nas dużym wsparciem.
Dziękujemy Dyrekcjom, Katechetom i Młodzieży z:

- SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 15 za przygotowanie i rozniesienie niesprawnym seniorom stroików świątecznych.
Za dyżury w sklepach: ZESPOŁOWI SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH, ZESPOŁOWI SZKÓŁ EKONOMICZNYCH, MINISTRANTOM, LEKTOROM, MŁODZIEŻY Z MAGISU, Panu Marianowi Rumin, który jest również wolontariuszem caritasu, za organizację, oraz przewożenie ze sklepów żywności zebranej do wystawionych z logo CARITAS koszy. Dziękujemy ZESPOŁOWI SZKÓŁ "SPLOT"- młodzieży, nauczycielom i rodzicom, którzy już po raz dziewiętnasty, 8 grudnia, w sklepach SPOŁEM i RAFA zorganizowali "EKIPĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA". Celem akcji jest zebranie jak największej ilości art. spożywczych dla potrzebujących. Z zebranych produktów przygotowali i roznieśli 170 różnorodnych paczek dla 30 rodzin-podopiecznych naszego parafialnego CARITAS.

Proszę przyjąć najszczersze podziękowania od Ojca Proboszcza i Zespołu Caritas. Dziękujemy za wsparcie naszych inicjatyw. Dzięki zrozumieniu i pomocy wspólnoty parafialnej i ofiarodawców, mogą być realizowane przedsięwzięcia, których sami byśmy nie udźwignęli.


Niech Boża Miłość napełnia serca WSZYSTKICH radością i pokojem!
Niech Bóg wynagradza Wam każdy trud, który podejmujecie dla dobra bliźnich!

MJ

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 23 Stycznia

Cytat: „Bardzo często więcej kryje się niebezpieczeństwa w niezważaniu na małe grzechy, niż na wielkie.”
Komentarz: Małem nic nie jest, czy na dobre, czy na złe uwagę zwrócisz; ponieważ jedno i drugie wiecznem jest. Zawsze prawdą pozostanie: że to dobrze albo źle zostało zrobionem; ze względu przeto na wieczność, różnicy pomiędzy szczęściem a nieszczęściem nie ma. Czy kto jest szczęśliwym lub nieszczęśliwym, to wieczności w niczem nie zmienia. Kto na grzechy nie zważa, dlatego że są małemi; ten zapomina, że podróżnego nawet mała drogi chropowatość opóźnić może. Mały włos, cienka nitka wystarcza, aby się ptak pomimo chęci w powietrze nie wzniósł. Wielkie złe samo się w oczy rzuca, i już ciężarem swoim zmusza do poszukania odpowiedniego lekarstwa, na uwolnienie się od niego; małe przeciwnie, kryje się, a gdy lekceważone wzrasta, w końcu jest nie do wyleczenia. Nie co, ale dla kogo czynimy, mieć na uwadze potrzeba. Wielkim jest Bóg, przeto małem być nie może, cokolwiek mu się nie podoba. Nie ma czynności tak małej, dobrze lub źle wykonanej, któraby nie przewyższała spraw najważniejszych rzeczypospolitej, a nawet świata całego, bez względu na to, czyby chodziło o jego ocalenie, czy o zatratę. Patrz, jak wielkim jest błędem na małe grzechy niezważać, małe grzechy lekceważyć!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.