• Przeżywamy dziś niedzielę synodalną.
• We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe i Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Różaniec odmawiać będziemy w dni powszednie od godz. 17.30, a w niedziele od godz. 18.00. Dzieci prowadzić będą różaniec w środy i w piątki o godz. 17.30. Zapraszamy.

• Spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas 8 odbędzie się
w środę o godzinie 18.30
• W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• Dzieci przed I piątkiem spowiadamy w środę, czwartek i piątek od godz. 15:30.
• W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczornej adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą Komórki ewangelizacyjne.
• W piątek Msze św. o Bożym Sercu o godz. 6.00, 16.30 – dla dzieci, 18.00, 19.30 – dla młodzieży. W tym dniu Apostolstwo Modlitwy zaprasza wszystkich na adorację Pana Jezusa od godz. 12.00 do 13.00.
• Chorych odwiedzimy według ustalonego porządku.
• Koronkę do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy w piątek o 15.00. Po niej adoracja w ciszy.
• Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 19:30 w kościele a po niej spotkanie w salkach duszpasterstwa Magis.
• W sobotę po Mszy św. o godz. 6.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Różaniec Fatimski od godz. 11.00 do 12.00.
• Jezuickie Duszpasterstwo Akademickie STRYCH zaprasza studentów, wykładowców sądeckich uczelni oraz rodziny na Mszę świętą rozpoczynającą nowy rok akademicki w przyszłą niedzielę o 20.00. Ruszają także cykliczne spotkania we wtorki o godz. 19.00.
• Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i dzieci, które chciałby śpiewać
w chórkach zapraszamy w sobotę o godz. 9.00.
• Msze św. w Wyższej Szkole Biznesu będą odprawiane od 12 października. Intencja z 5 października będzie odprawiona w kościele o godz. 18.00.
• Prasa katolicka wystawiona jest z tyłu kościoła. Zachęcamy do czytania.
• Ziemniaki dla podopiecznych CARITAS wydawane będą dnia 2 października od godz. 13.00 do 16.00 przed domem katechetycznym.
• Klub Inteligencji Katolickiej 1 października rozpoczyna spotkania związane z obchodami 33 Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie.
• Zarząd osiedla Nawojowska zaprasza mieszkańców na ogólnodostępne zebranie w dniu 4 października o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 15.
• Do wieczności w tym tygodniu odeszli: Szymon Popiela i Maria Kimner-Melion. Dobry Jezu a nasz Panie...

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Bethania

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna
12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 12 Listopada

Cytat: „Jest to własność Boga i każdego dobrego Anioła wlewać w duszę prawdziwą radość duchową.”
Komentarz: W mętnej wodzie lubi szatan ryby łowić; myśl zaciemnia, wolę ubezwładnia, do melancholii przywodzi człowieka, aby tak udręczonego skłonił do gonienia za temi uciechami, które się Bogu nie podobają i ducha gaszą. Umysł zmącony nie jest zdatny do wypełnienia swojego obowiązku i nikt się tak nie błąka, jak ten, który zostaje w ciemności. Gdy smutek twój umysł nawiedzi, nie czyń żadnego postanowienia, czekaj pogody, abyś rzecz lepiej rozróżnił. Pokój ducha i pokój myśli jest wskazówką, że łaska Boża w nas przebywa, jest pewnym przedsmakiem nieba; jak nawzajem zamieszanie, niespokojność jest cechą przewrotnego ducha, pewnem uobecnieniem piekła. Niewolnicy szatana mają czego się smucić, dla synów Bożych przyczyny do tego smutku nie ma. Powiedzcie sprawiedliwemu, że dobrze 1. Źródłem radości i smutku jest jedno i toż samo sumienie własne: radości — dobre, smutku — złe.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.