Biuro Radia Maryja

Dni dużurów:

środa - piątek: 1000-1200

  

informacje pod numerem:

18/442 37 40

 
    W dniu 20.01.2015 (wtorek) godz.19.00 w bibliotece parafialnej, odbędzie się czwarte spotkanie W SZKOLE MARYI - RÓŻANIEC METODĄ LECTIO DIVINA, cz. I tajemnica IV Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni.

Zapraszamy!

„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz
o wiele, a potrzeba mało, albo
tylko jednego. Maria obrała najlepszą
cząstkę, której nie będzie pozbawiona.”

Łk 10,38-42

    Ten fragment ewangelii jest jakby wyryty w moim sercu, ciągle mnie upomina i wskazuje właściwą drogę. Maria jest symbolem życia kontemplacyjnego, a Marta życia czynnego. Doświadczenie pracy i współpracy we wspólnotach uczy mnie pokory i czynienia dobra w duchu miłości bliźniego. Od przeszło dwudziestu lat doświadczam wiele Łaski Bożej, biorąc czynny udział w zadaniach międzyparafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i od sześciu lat parafialnego oddziału Caritas.
    Łaską Bożą było dla mnie to, że dzięki Bogu i ludziom z tych wspólnot, a także odnowy podczas seminarium wiary, udało mi się pokonać załamanie po tragicznych wydarzeniach w moim życiu. Czułam dotknięcie Jezusa i pragnienie zrozumienia tego co do mnie mówi, woła  „przebacz”!!! Przebaczyłam i zapragnęłam życia w pełni Słowem Bożym, odpowiadania na miłość Boga. Słodkim łańcuchem, który mnie nieustannie łączy z Bogiem okazał się różaniec i Mateńka, która najlepiej wie, jaką drogą mam pójść, aby dojść do celu i nie błądzić po bezdrożach swoich pomysłów. Pragnę się z Wami podzielić wydarzeniem jakiego w ostatnim czasie doświadczyła w swojej działalności nasza wspólnota KP Radia Maryja.

    Koło Przyjaciół Radia Maryja zorganizowało dwudniową pielgrzymkę 28-29.11.2014 na XXIII Rocznicę Powstania Radia Maryja do Torunia. Pielgrzymi szlak przebiegał przez Warszawę: Muzeum Bł.Jerzego Popiełuszki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz na Powązkach ,Licheń: Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej i nocleg, Toruń: centralne uroczystości powstania Radia Maryja w Hali Widowiskowo Sportowej,występ zespołu "Śląsk", Msza św. pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza.
    Na zdjęciach Kwatera "Ł",czyli tzw."łączka". Jest to niewielki fragment Cmentarza Wojskowego na Powązkach. W latach 1948-1956 w zbiorowych bezimiennych mogiłach, pochowanych zostało tu kilkaset osób zamordowanych przez funkcjonariuszy UB. Jest to miejsce gdzie prowadzono od 2012r. prace ekshumacyjne. Do tej pory udało się zidentyfikować i przywrócić tożsamość 200 osobom. 

Biuro Radia Maryja

Dni dużurów:

środa - piątek: 1000-1200

informacje pod numerem:
512 801 395
500 684 218

Kontakt Radio Maryja

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 29 Stycznia

Cytat: „Wiecznej szczęśliwości pewnym nigdy być nie można; a lękać się wtedy najbardziej należy, gdy wszystko po myśli idzie.”
Komentarz: Jak morze, gdy spokojem wabi, to burzę gotuje; jak zamki wtedy najbardziej są zagrożone, gdy nieprzyjaciel nazewnątrz nie trwoży, ale potajemnie miny podsadza: tak dla duszy rzeczą jest nader niebezpieczną, obawy żadnej nie mieć, ale w pewności zupełnej się pogrążać. Los przyjazny takich sił nie ma, aby nam pokój bez zmiany zapewniał; im większym się cieszymy, tem zwykle krócej trwa. Zawodny jest, ze znużenia raczej niż z przekonania wypływa; ucieknie, zniknie. Patrz, na ile mu ufać możesz! Co stracie podlega, to na nazwę dobra nie zasługuje. Jeśli kto nie na pewnej podstawie swe nadzieje opiera, to te długo nie potrwają. Mąż, który na los nie zważa, który z siebie samego jest zadowolony, pod względem szczęścia najbliżej Boga stoi; bo w obu przypadkach wystarcza sobie, w obu radę sobie daje, w obu za szczęśliwego się ma. Tyle masz szczęścia, ile jest w tobie, ile niem sam jesteś. Nie uważaj się za bogacza, chociażby skrzynie pęczniały od złota; wszystkie skarby nosisz z sobą, o tyle szczęśliwy, o tyle bogaty, o ile dobry.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.