Róże Różańcowe

Dziś w pierwszym dniu października, miesiąca podczas którego codziennie spotykamy się na nabożeństwie różańcowym, podczas Mszy św. dla dzieci 
o godz. 11:00 i 15:30 dzieci miały możliwość włączenia się do żywego różańca. Taka przynależność wymaga odmówienia codziennie dziesiątki różańca. Jest to
 wymagające zobowiązanie i dlatego dzieci same wpisywały się na listę. Żywy Różaniec to międzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Maryja podczas objawień w Gietrzwałdzie czy w Fatimie prosiła dzieci właśnie: "Odmawiajcie codziennie różaniec". Cały różaniec to 20 tajemnic, a każdą tajemnicę rozważamy odmawiając dziesiątek różańca. Trudno by było każdemu odmówić cały różaniec codziennie (chociaż są i tacy, którzy to czynią). Gdy jednak zbierze się grupa 20 osób, zwana w Żywym Różańcu "Różą", to gdy codziennie każdy odmówi jeden dziesiątek różańca - cały jest różaniec jest odmówiony. Cieszymy się z dwóch Róż dziecięcych. Każde zapisujące się dziś dziecko otrzymało obraz jednej z 20 tajemnic różańca i tą tajemnicę będzie rożważać do pierwszej niedzieli listopada. Wtedy przyniesie swoją tajemnicę i otrzyma inną na następny miesiąc. 

W ten sposób będzie kontynuowane odmawianie różańca. Rodzeństwo otrzymywało jedną tajemnicę, by razem odmawiały różaniec.
Rodziców dzieci też zapraszamy do Żywego Różańca. 
Skoro sama Maryja wskazuje nam różaniec, a Ona wie co dla nas najlepsze i w jaki sposób możemy dokonywać najważniejszych i największych czynów, to powinniśmy Jej słuchać.

Wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa, zapraszamy na XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Będzie ono miało miejsce w Zabawie w sanktuarium pw. bł. Karoliny w dniu 23 października, w wigilię Światowego Dnia Misyjnego, rozpoczynającego Tydzień Misyjny.

Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10:00 pod przewodnictwem ks. abpa Henryka Nowackiego. Będziemy, jak zwykle, modlitwą różańcową wspierać misje, misjonarzy (obecni będą ich reprezentanci), a także prosić o beatyfikację naszego męczennika ks. Jana Czuby.

    Pod hasłem "Błogosławiona ,która uwierzyła" 7 czerwca br. przybyła na Jasną Górę 2 Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. W modlitwie uczestniczyło ok. 20 tyś. wiernych ze wszystkich polskich diecezji. W 2013 roku dzieło Żywego Różańca w Polsce otrzymało nową ogólnopolską strukturę , która została ujęta w Statucie Stowarzyszenia "Żywy Różaniec" i zatwierdzona przez biskupów na Plenarnej Konferencji Episkopatu Polski .

STATUT STOWARZYSZENIA „ŻYWY RÓŻANIEC”


Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com