Bierzmowanie

Bierzmowanie 2022 - 29 marca (wtorek), godz. 18.00, miejsce N. Sącz MB Niepokalana


Ostatnie informacje dotyczące przyjęcia sakramentu bierzmowania:

1. Przy okazji bierzmowania każdy kandydat wybiera sobie nie tyle „imię”, co „patrona” – może nim być osoba z ogłoszonych przez Kościół świętych lub błogosławionych.

2. Świadkiem bierzmowania może być osoba, która
- ma ukończone 16 lat,
- przyjęła sakrament chrztu i bierzmowania
- jest wierząca
- nie żyje w związku niesakramentalnym
- prowadzi dobre życie zgodne z zasadami moralności chrześcijańskiej.

3. Kandydat do bierzmowania, który nie był chrzczony w naszej parafii, do 20 marca zobowiązany jest dostarczyć świadectwo chrztu z parafii, w której odbył się chrzest.

4. Próba przed bierzmowaniem dla kandydatów oraz ich świadków będzie 26 marca, w sobotę, o godz. 16.00 w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, ul. Królowej Jadwigi 44

5. Przyjęcie sakramentu bierzmowania odbędzie się 29 marca, we wtorek, o godz. 18.00, w kościele Matki Bożej Niepokalanej.


 


Witam was bardzo serdecznie.
Oto kilka ogólnych informacji dla osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Klasa szósta. Proszę i zachęcam do uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej oraz w pierwszy piątek miesiąca.
Klasa siódma. Proszę i zachęcam do uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej w dowolnym kościele, oraz w pierwszy piątek miesiąca w kościele naszym, kolejowym, o godz. 19.30 wraz ze wspólnotą MAGIS. A po mszy zapraszam na salki MAGISu.
Klasa ósma. Poza mszą niedzielną i pierwszopiątkową (proszę i zachęcam do uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej w dowolnym kościele, oraz w pierwszy piątek miesiąca w kościele naszym, kolejowym, o godz. 19.30 wraz ze wspólnotą MAGIS. A po mszy zapraszam na salki MAGISu), przewidziane są dla was spotkania formacyjne. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu o godz. 19.00 w sali św. Ignacego przy kościele, w drugi wtorek miesiąca dla dziewcząt i w czwarty wtorek miesiąca dla chłopców.
Do końca roku kalendarzowego termin spotkań przedstawia się następująco:

Pierwsze spotkanie dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych numer 7,8 i 15, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się w środę 15 września po Mszy świętej o godz. 18.00 w kościele.INFORAMCJE ORGANIZACYJNE ODNOŚNIE SAKRAMENTU BIERZMOWANIA
 


Bierzmowanie odbędzie się w poniedziałek 31 maja 2021 roku w dwóch grupach. W pierwszej znajdują się kandydaci, których nazwiska zaczynają się na literę od A do N. W drugiej grupie znajdują się uczniowie, których nazwiska zaczynają się na literę od O do Ż. Terminy spotkań próbnych oraz bierzmowania są następujące:

Egzaminy z wiedzy religijnej, przeprowadzane tradycyjnie na zakończenie klasy siódmej, zostają przeniesione na przyszły rok szkolny.


INFORAMCJE DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ

DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

W PARAFI PW. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W NOWYM SĄCZU

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020Uczniowie klas 6 szkół podstawowych w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania proszeni są o uczestnictwo w Mszach św. i przyjęcie Komunii św. w pierwsze piątki miesiąca w dowolnym kościele. Katecheci rozdadzą uczniom podczas lekcji religii indeksy z miejscem na podpis rodzica, który potwierdzi obecność dziecka na piątkowej Mszy św. Indeksy zostaną zebrane przez katechetów na końcu roku szkolnego oraz dostarczone do osoby odpowiedzialnej za przygotowanie do bierzmowania. Prosimy aby ZAPISAĆ SIĘ do bierzmowania wypełniając formularz znajdujący się na stronie parafii www.kolejowa.pl lub pod poniższym linkiem DO DNIA 27 WRZEŚNIA

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.