Uczniów Jezusa rozpoznaje się po ich bliskości wobec ubogich, maluczkich, chorych i uwięzionych, wykluczonych i zapomnianych.

Papież Franciszek

Wraz z nastaniem epidemii koronowirusa, nastąpiła pilna potrzeba podjęcia przez duchownych działań, wprowadzenia procedur mających na celu zabezpieczenie parafian przed zakażeniem, jak również wsparcie grup ryzyka, czyli seniorów szczególnie zagrożonych skutkami zakażenia. Osoby starsze i schorowane, nie mające wsparcia rodziny czy osób bliskich, stanowią znaczna grupę podopiecznych parafialnego CARITAS. Stosując się do obostrzeń i wprowadzonej izolacji - "zostań w domu", zalęknieniem i brakiem możliwości robienia zakupów, należało zaspokoić chociaż na jakiś czas, potrzeby żywnościowe naszych bliźnich.Kontakty telefoniczne, paczki żywnościowe przygotowane przez CARITAS i w niewielkim stopniu pomoc finansowa, przy doskonałej współpracy z Ojcem Proboszczem Bogdanem, który osobiście angażował się w dostarczanie paczek do będących w potrzebie, stały się jednym z elementów jakże niełatwej realizacji wprowadzania przez PARAFIĘ restrykcji, w pierwszej ostrej fazie obostrzeń.

W tym roku ,z wiadomych powodów nie mogła się odbyć w sklepach wielkanocna zbiórka artykułów spożywczych dla CARITAS. W konsekwencji tego, mamy uszczuplone zapasy żywności wydawanej dla podopiecznych. Dlatego z całego serca wielkie podziękowanie kierujemy do tych wszystkich, którzy są niezawodni w solidarnej pomocy najsłabszym:
Firmie AGRO-HURT za ziemniaki i jabłka
Firmie HUZAR za miody
Firmie PROSPONA za przetwory owocowe

Szczególne podziękowanie składamy DELIKATESOM CENTRUM przy ul.Zygmuntowskiej, panu Andrzejowi Głąb. Jako jedyny sklep, w tym najtrudniejszym czasie, przekazał dla CARITAS znaczną darowiznę art. żywnościowych. Dzięki ofiarności WOLONTARIUSZY CARITAS i osób z RUCHU ŚWIATŁO ZYCIE możliwy był wyjazd rodziny z dwójką niepełnosprawnych dzieci na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy nad morze.
WSZYSTKIM PARAFIANOM dziękujemy za ofiary złożone do skarbony "Jałmużny Wielkopostnej",oraz za zakup baranków i paschalików wielkanocnych. Dochód z tych akcji jest bezcennym wsparciem działalności DIECEZJALNEGO I PARAFIALNEGO CARITAS.
BONY ŚWIĄTECZNE dla 103 rodzin objętych pomocą CARITAS, na zakup żywności ,rozprowadzone były w maju.
Pomoc biednym,wsparcie chorych,samotnych matek i troska o dzieci niepełnosprawne to kilka z działań PARAFIALNEGO ZESPOŁU CARITAS. Szczególnie w tym trudnym czasie, kiedy wszyscy musimy się mierzyć z wyzwaniem jakie niesie niepewność jutra, bardzo dziękujemy za każdy dar serca złożony do skarbonki w kościele, do Ojca Proboszcza, bezpośrednio do CARITASU lub na konto bankowe. Punkt CARITAS czynny w każdy czwartek m-ca, godz 16.00-17.30

Niech Bóg wynagrodzi wszelkie świadczone dobro Darczyńcom i Wolontariuszom CARITAS.

Marta Janków

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA NAJSW. SERCA PANA JEZUSA
Nowy Sącz, ul. Zygmuntowska 48
Nr konta: 78881100060000000049520001
(z dopiskiem CARITAS PARAFIALNA)
Bank Spółdzielczy Nowy Sącz ul.Batorego 78

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com