KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ uczestniczącym we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów,
udzielamy w niedziele przed ZAKRYSTIĄ, w godz. 13.15–13.45 oraz 19.15–19.45.


DROGA KRZYŻOWA w piątki Wielkiego Postu jest o godz. 17:00 dla dzieci, o 17:30 dla wszystkich.


Wciąż transmitujemy Msze św. i nabożeństwa w wersji wideo na kanale youtube: TRANSMISJA WIDEO
oraz w wersji radiowej: TRANSMISJA AUDIO


Zadanie ze zdrapki na dziś:

Załóż odświętny strój na Mszę Św.


 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego
w związku z kolejną edycją Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego
oraz Dniem Papieskim


Drodzy Diecezjalnie!

Wraz z dzisiejszą niedzielą rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów zostanie podjęta tematyka eschatologii, a więc dotycząca rzeczy ostatecznych. Będą również prezentowane zagadnienia łączące się z eschatologią, np. kwestie moralne dotyczące eutanazji, aborcji; kwestie prawne i pastoralne związane z pogrzebem katolickim czy też sakramentem namaszczenia chorych. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 21.30. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i formacyjnej.
Zaś w przyszłą niedzielę, tj. 11 października, przypada Dzień Papieski w Polce obchodzony pod hasłem: Totus Tuus. Tradycyjnie w naszej diecezji ten dzień łączył się z Marszem dla Życia i Rodziny. Jednak ze względu na sytuację spowodowaną pandemią, w tym roku Marsz się nie odbędzie. Natomiast w tym dniu zgromadzimy się na Mszy świętej w parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu o godz. 12.00, sprawowanej w intencji wszystkich wspierających poczęte życie oraz małżeństw i rodzin naszej diecezji. Zapraszam do wspólnej modlitwy a także do łączności poprzez transmisję diecezjalnego Radia RDN i strony internetowej parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu.
Niech w tym dniu w naszych wspólnotach parafialnych i rodzinnych wybrzmiewa siła Ewangelii życia oraz piękno naturalnego małżeństwa i rodziny.

Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą w intencji moich Diecezjan†Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKIŚw. Ignacy - Maksymy
Na dzień:
28 Lutego
Cytat:
„Kto wśród ludzi działać i bezpiecznie przebywać chce, niech się o to najbardziej stara, aby jednakim był dla wszystkich, a nie szkodził nikomu.”
Komentarz: Poszczególne przywiązania niebezpieczne są: z natury, nie z cnoty powstają; namiętnością, nie rozsądkiem się podtrzymują; siebie, nie Boga na celu mają. Gdyby się ku Bogu zwróciły, toby zaraz spostrzegły, jak jednakim jest ojcem dla wszystkich. Środek koła bierz na uwagę. Wszystkie linie, które zeń do obwodu poprowadzisz, są sobie równe; żeby koło było, jak należy, wszystkie jednakowo muszą być rozstawione; nachylenie się jednej bardziej ku drugiej psuje porządek. Nie nachylaj się i ty bardziej ku jednym, niż ku drugim — w pośrodku cnota. Jak słońce jednakowo na wszystkich spogląda i krzywdęby wyrządzało, gdyby tylko niektórym świeciło, tak i uczucie zanadto ku jednemu skierowane, bez krzywdy wielu być nie może. Ze wszystkimi bądź przyjazny, z nikim poufały. Aby uczucie, jakie żywisz ku innym było dobre, winno pochodzić ze względu na Boga. Dlatego powinieneś miłować innych, że są albo obrazem Boga, albo że są przenajdroższą krwią Jego odkupieni: a ponieważ to wszystkim jednakowo przysługuje, więc też dla wszystkich uczuć jednakową pobudkę stanowi.

Cytaty i komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715) z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.

Poradnia Rodzinna

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Sklepik parafialny czynny jest
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek
od godziny 8.30 do 15.30, sobota 8.30 do 12.30
Tel. 797 907 671 wewn. 26

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com