"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci najmniejszych.   Mnieście uczynili".” Mt 25,40


CARITAS PARAFIALNY DZIĘKUJE WSZYSTKIM, KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB WSPARLI PRZEDŚWIĄTECZNE BOŻONARODZENIOWE AKCJE CHARYTATYWNE NA TERENIE NASZEJ PARAFII. DZIĘKUJEMY ZA HOJNOŚĆ, WRAŻLIWOŚĆ NA UBÓSTWO, OKAZANE SERCE I MODLITWĘ.

Kościół nie tylko zachęca do czynienia jałmużny, szczególnie w okresie Adwentu i Wielkiego Postu, ale sam podejmuje wiele dzieł miłosierdzia przez cały rok. Przykładem jest CARITAS, która ustawicznie prowadzi działania na rzecz ubogich, samotnych i cierpiących. Głównymi adresatami podejmowanych działań są osoby starsze, niezaradne życiowo, schorowane, dzieci i niepełnosprawni. Caritas nie poprzestaje tylko na akcjach świątecznych takich jak "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ", "Wielkopostna Jałmużna"czy "Chlebki Miłosierdzia". Caritas Polska i Caritas diecezjalne prowadzą szereg różnych dzieł, oraz setki placówek służących ludziom dotkniętym ubóstwem. Parafialny Zespół CARITAS działający przy naszej parafii, kontynuuje dzieło miłosierdzia pod przewodnictwem proboszcza o.Bogdana Długosza, oraz dziesięciu wolontariuszy. W naszej parafii przez cały rok wolontariusze Caritas wydają żywność ,pomagają materialnie chorym , niepełnosprawnym. a także ofiarom wojny na Ukrainie. Realizacja wszystkich celów, jest możliwa dzięki ofiarom materialnym i duchowym wielu darczyńców, parafian i duszpasterzy, oraz mozolnej pracy wolontariuszy. W działania wspomagające działalność charytatywną włączają się osoby prywatne, młodzieżowe wspólnoty religijne, szkoły, firmy i sklepy. To oczywiście nie wszystkie działania, to tylko pewien zarys czynności CARITASU. Jest ich znacznie więcej, i nie są to starania jednorazowe, ale trwające nawet przez lata. Ubóstwo to nie tylko problem ekonomiczny. Coraz więcej jest osób poranionych życiowo, zmagających się z trudnościami wydaje się nie do rozwiązania, które wymagają szczególnego zaangażowania nie tyko wolontariuszy ale kapłana. Trzeba starać się ofiarować nie tylko wsparcie materialne, ale też czas, bliskość, uwagę, nadzieję. W trudnościach nasi Ojcowie są nieocenionym wsparciem duchowym i bardzo często materialnym .
Wezwani do jałmużny postarajmy się zrozumieć, że dobro czynione na rzecz bliźniego zwróci się nam się w dwójnasób, bo przecież sądzeni będziemy z miłości.


86 rodzin -podopiecznych parafialnego Caritas otrzymało bony na zakup świątecznej żywności. 1500 świec wigilijnych trafiło na świąteczne stoły, a zebrane środki pomogą w rehabilitacji i leczeniu dzieci z rodzin przeżywających trudności materialne . Dziękujemy MINISTRANTOM i MAGISOWI za pomoc w sprzedaży świec. Dziękujemy młodzieży z ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH, SPLOTU, LEKTOROM za dyżury w sklepach,przy zbiórce art. spożywczych. .Produkty żywnościowe zebrane w ośmiu sklepach trafią poprzez Parafialny Caritas w najbliższych miesiącach do najbiedniejszych rodzin.
Dziękujemy za miłą współpracę kierownictwu i personelowi sklepów:

"Hala Gorzkowska" ul Magazynowa

PSS Społem" LACH" ul Grodzka

PSS Społem ul Kolejowa

PSS Społem ul. Kr. Jadwigi

PSS Społem ul.Grunwaldzka

Delikatesy "Centrum" ul. Żółkiewskiego

"Biedronka" ul Zielona

Delikatesy "Centrum" ul.Zygmuntowska

Dziękujemy za przekazane darowizny, życzliwość i ofiarność Prezesom BANKU SPÓŁDZIELCZEGO przy ul Batorego ,Zarządowi Spółki HUZAR za miody ,Firmie PROSPONA za przetwory owocowe, Firmie AGRO-HURT Braci Wideł za dwie tony ziemniaków.
Szczere podziękowanie za prezenty spożywcze dla piętnastu rodzin, przygotowane i rozniesione przez EKIPĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, dzieci i młodzież z ZESPOŁU SZKÓŁ SPOŁECZNYCH " SPLOT" ul.Żółkiewskiego. Również dzieci i młodzież z ZESPOŁU SZKÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYCH nr 9 ul.29 Listopada, zebrała i dostarczyła do Caritasu kilkanaście wypełnionych po brzegi kartonów z żywnością . Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcjom Szkół, Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom. Doceniamy wasze starania i dziękujemy, że wsparliście naszych podopiecznych na ten święty czas Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Panu Sebastianowi, Maciejowi i Janowi za systematyczną pomoc finansową, za przelewy na konto parafialne Caritas, za ofiary złożone u o.Proboszcza i bezpośrednio w Caritasie, wielkie Bóg zapłać! Ojcu Proboszczowi Bogdanowi Długoszowi za wspieranie, opiekę duchową i za wszelkie czynione dobro. Warto nadmienić, że środki finansowe dla ubogich pozyskujemy w dużej mierze, również ze skarbony wystawionej w kościele na czas Adwentu .Dziękujemy wszystkim anonimowym darczyńcom. Słowa wdzięczności dla Pań i Panów z Parafialnego Zespołu CARITAS, za zaangażowanie i ofiarną posługę ubogim, nie tylko od święta, ale przez cały rok.

NIECH BÓG WYNAGRODZI WSZELKI TRUD TYM, KTÓRZY Z TROSKĄ PODEJMUJĄ DZIEŁO CARITAS W NASZEJ PARAFII !NIECH RADOŚĆ Z NARODZENIA ZBAWICIELA NAPEŁNIA SERCA POKOJEM! NIECH NOWY 2023 ROK BĘDZIE DLA NAS WSZYSTKICH CZASEM WIARY I ZAUFANIA W BOŻĄ OPATRZNOŚĆ

Marta Janków

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com