7-8 luty 2015 r obieramy kurs na podtarnowskie Gosławice, gdzie u sióstr Kanosjanek będziemy przeżywać weekend z Duchem Świętym. Mimo dokładnej informacji jak dojechać, wielu pobłądziło, gdyż dojazd od strony Nowego Sącza jest bardzo skomplikowany.

    Zaraz o godz.9.00 uczestników czekała integracja, czyli wszelkiego rodzaju zabawy, aby rozluźnić się, rozweselić, zawiązać relacje. O 10.30 pierwszy wykład: „Kim jest i co czyni Duch Święty” poprowadził jeden z zaproszonych gości Witek Wilk, znany nie tylko w Polsce świecki kaznodzieja i charyzmatyk. Witek poruszył słuchaczy niezwykłą ekspresją wypowiedzi i wymownym świadectwem życia z Bogiem. Po jego wystąpieniu grupy spotkały się na godzinnej dyskusji.
    Kolejny wykład : „Jak zostać napełnionym Duchem Świętym” wygłosił kolejny gość siostra Małgorzata Słomka- szarytka, która pół roku temu powróciła z odległych misji z Rosji pod biegunem polarnym. Wykład siostry był bardzo spokojny, ale niezwykle konkretny i rzeczowy. Od godz. 15.00 przeżywaliśmy nabożeństwo oddania życia Jezusowi które poprowadził ks. Hieronim duszpasterz z Tarnowa. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu uczestnicy przystępowali do sakramentu pojednania- było to możliwe dzięki obecności sześciu księży z Tarnowa, Wierzchosławic, Żabna oraz oczywiście naszego księdza Pawełka.
    O 19.00 celebrowaliśmy uroczystą Mszę Świętą, podczas której odnawialiśmy swoje przyrzeczenie Chrztu Świętego. Każdy z uczestniczących był przewiązywany białą szarfą i dostawał do ręki zapalony kaganek- były to symbole białej szaty i świecy z Chrztu Świętego. Po Eucharystii kontynuowaliśmy radosne uwielbienie. Sobotę zakończył program „Alfa na wesoło” podczas którego poszczególne grupy prezentowały siebie w różnego rodzaju zabawnych dynamikach.
    Niedzielę rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, bo o godz. 7.00. Była modlitwa indywidualna, śniadanie i kolejne spotkanie w grupach. O godz.10.00 prowadziliśmy modlitwę o chrzest w Duchu Świętym indywidualnie nad każdym uczestnikiem. Odbywało się to podczas wspólnej modlitwy, którą animowali Witek i siostra Małgorzata. Wielokrotnie padały słowa poznania, że Pan Jezus porusza serca i uzdrawia wielu ludzi.
    Podsumowaniem tej uroczystości był kolejny wykład Witka: „Jak najpełniej przeżyć życie” . W wykładzie mówca opierając się na swoim świadectwie zachęcał zebranych do poznawania i zaprzyjaźniania się z Duchem Świętym. Po obiedzie celebrowaliśmy uroczystą Eucharystię, a po niej na zakończenie była okazja do złożenia świadectwa. Wiele osób pokonując naturalny lęk dziękowało za osobiste przeżycie, doznaną łaskę, wewnętrzne czy też fizyczne uzdrowienie. Świadectwa ciągnęłyby się jeszcze długo, lecz musieliśmy opuścić Ośrodek Rekolekcyjny, ponieważ nadjeżdżała już następna grupa.
    Wracaliśmy do domów z wielką radością w sercach i potrzebą podzielenia się tym doświadczeniem z najbliższymi. Do zobaczenia na VI sesji w Nowym Sączu.

Więcej zdjęć --> zobacz Galeria obrazów

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com