W dniu 15 lipca 2015 r. Zespół CARITAS wraz z opiekunem o. Proboszczem, wybrał sie na całodniową wycieczkę. Dobra pogoda i dobre nastroje towarzyszyły nam w odkrywaniu uroków i zabytków naszej sądeckiej ziemi.Trasa wycieczki przebiegała przez Muszynę, Powrożnik, Tylicz i Kamianną.
    W Muszynie zwiedziliśmy ogrody sensoryczne czyli ogrody zmysłów. Jest to bardzo artakcyjne miejsce z niebanalnie skomponowanymi alejkami spacerowymi i malowniczymi widokami na okolice Muszyny. Ogrody podzielone są na: ogród zdrowia, ogród dżwięku, ogród dotykowy, ogród wzrokowy, ogród zapachowy, ogród smakowy. Ogrody poza funkcjami rekreacyjnymi, pełnią rolę terapii i nauki dla osób niepełnosprawnych i dzieci.

    Powrożnik to oczywiście cerkiew greckokatolicka św. Jakuba Młodszego - obecnie Kościół parafialny rzymskokatolicki, zbudowana w 1600 roku. Jest to najstarsza cerkiew w polskich Karpatach. Bogate wyposażenie świątyni stanowi m. in. ikonostas z lat 1743-44, barokowy ołtarz boczny z XVIII w. wraz z obrazem Chrystusa u Słupa oraz wiele cennych ikon np. Sąd Ostateczny z 1623 r. Obiekt w 2013 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.
   

W Tyliczu - ponieważ stary zabytkowy Kościół był zamknięty - wstąpiliśmy na modlitwę do nowgo Kościoła pw. Imienia Maryi.
Następnie dróżkami różańcowymi, wzdłuż których ustawione są kapliczki połączone kamiennym różańcem, doszliśmy do Golgoty, zwieńczonej Chrystusem Umierającym na Krzyżu, a wokół kamienie pochodzące z róznych części świata.
    Ostatni etap naszej wycieczki to Kamianna. Miejscowość nieodłącznie kojarzona z produkcją pysznych miodów, co stało sie zasługą ks. dr. Henryka Ostacha. Kamianna jst znanym i cenionym ośrodkiem apiterapii, a miód spadziowy z pasieki "Barć" dociera do wielu zakątków Polski i Europy. Przez wiele lat był dostarczany Papieżowi Janowi Pawłowi II. W Kamiannej mozna nie tylko obserwować pracę hodowcy (trafilismy na wirowanie miodu z plastrów), ale również, porozmawiać z na interesujące nas tematy dot. pszczół. Np. jedna letnia pszczoła robotnica w ciągu sześciotygodniowego swego życia produkuje jedną łyżeczkę miodu, aby zebrać pół kg. miodu 50.000 pszczół pracuje jeden dzień. Jak się nie zachwycać tym małym boskim stworzeniem. Ale fakty są niepokojące. Populacja pszczół z roku na rok się zmniejsza, a w ciągu ostatnich 10-ciu lat w Polsce zmniejszyła się o połowę. Obliczono, że co sekundę ginie 105 pszczół. Albert Einstein powiedział, że gdy wyginą pszczoły, gatunkowi ludzkiemu zostaną tylko cztery lata.
    I tak napełnieni wrażeniami i dobrymi wspomnieniami szczęśliwie powróciliśmy do swych domów.Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com