"Sam mi każesz się ćwiczyć w tych trzech stopniach miłosierdzia; pierwsze: uczynek miłosierny - jakiegokolwiek on będzie rodzaju, drugie: słowo miłosierne - jeżeli nie będę mogła czynem to słowem; trzecim - jest modlitwa. Jeżeli nie będę mogła okazać czynem ani słowem miłosierdzia, to zawsze mogę modlitwą. Modlitwę rozciągam nawet tam, gdzie nie mogę dotrzeć fizycznie." Św. Faustyna, Dz.163

"Jeśli by ktoś mówił: "Miłuję Boga, a brata swego nienawidził, jest kłamcą. Albowiem, kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi." (1J. 4, 20-21)

     W naszej parafii działa Parafialny Zespół Caritas, którego podstawową formą działalności jest organizowanie pomocy osobom i rodzinom potrzebującym wsparcia.
Czynimy starania by odczuwalnie pomagać osobom ubogim, a zwłaszcza rodzinom wielodzietnym. Dzięki ludziom, którzy chcą pomagać, nasza działalność trwa nieustannie mimo wielu trudności, nie tylko przy okazji świąt, ale też w ciągu całego roku.

Stałą opieką objętych jest 105 rodzin:
- raz w miesiącu, każda rodzina otrzymuje pomoc żywnościową, a w bardzo trudnych sytuacjach materialnych dopłatę do leków, energii elektrycznej i gazu
- w Światowy Dzień Chorego zespół odwiedził 160 osób chorych i starszych, obdarowując upominkami
- na Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia rozdaliśmy łącznie 580 paczek żywnościowych
- w pażdzierniku rozprowadzono rodzinom 6 ton ziemniaków
- dwa razy w roku Ojciec Proboszcz celebrował Mszę Św. dla chorych, połączoną z Sakramentem Namaszczenia Chorych, a zespół Caritas przygotowywał poczęstunek w sali widowiskowej dla 90 osób
- zapewniono dożywianie kilkorgu dzieciom w szkole podstawowej nr 8
- w przedswiątecznych akcjach charytatywnych rozprowadzono chlebki, baranki wielkanocne, paschaliki i świece wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin
- organizujemy przedświateczne akcje zbierania żywności w sklepach i kościele, pozyskane produkty sukcesywnie przekazywane są podopiecznym objętych wsparciem.

Pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrego serca, którzy pomogli nam i wciąż pomagają w naszych pomocowych akcjach na rzecz podopiecznych z naszej parafii.
WAM WSZYSTKIM SERDECZNE "BÓG ZAPŁAĆ":

Firmie AGRO-HURT BRACI WIDEŁ
Zarządowi Firmy HUZAR
Zarządowi Firmy PROSPONA
Prezesom BANKU SPÓŁDZIELCZEGO przy ul. Batorego
Zarządowi OKRĘGOWEJ Sp-ni MLECZARSKIEJ

Dziękujemy PARAFIANOM, którzy włączyli się do akcji zbiórki żywności. Wyrażamy nasze podziękowanie dla właścicieli sklepów za umożliwienie nam zbiórki, przyjazną postawę i pomoc:
Kierownictwu Marketu BIEDRONKA przy ul. Zielonej
Zarządowi PSS SPOŁEM i kierownictwu sklepów nr 31 przy ul. Św.Jadwigi, nr  40 przy ul. Kolejowej, LACH przy ul. Grodzkiej
Kierownictwu EKO SUPERMARKET przy ul. Barbackiego
Kierownictwu DELIKATESÓW CENTRUM przy ul. Zygmuntowskiej
Kierownictwu ABC-HANDEL DETALICZNY przy ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich
Kierownictwu MG POLSKA przy ul. Browarnej
Kierownictwu FRESH-MARKET przy ul. Limanowskiego
Dziękujemy dyrekcjom szkół, nauczycielom i młodzieży, która chętnie okazuje dobrą wolę i zaangażowanie: młodzieży z ZESPOŁU SZKÓŁ nr 2 im. SYBIRAKÓW za wykonanie i rozniesienie stroików świątecznych do chorych i starszych osób z naszej parafii.
Młodzieży z ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRYCZNO- MECHANICZNYCH, ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH, GIMNAZJUM nr 9, SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 8 i 15 za dyżury w sklepach.

ZESPOŁOWI SZKÓŁ SPLOT za przygotowanie własnych paczek żywnościowych i rozniesienie do najuboższych rodzin naszej parafii.
Dziękujemy również za pomoc młodzieży z MAGISU i MINISTRANTOM.

"Bóg zapłać" naszemu opiekunowi Ojcu Proboszczowi za zaangażowanie, opiekę duchową i wsparcie finansowe.
Panu Marianowi Rumin za wszelką pomoc we wszystkich akcjach Caritasu.
Panu Zbigniewowi za systematyczną pomoc finansową dla dwóch rodzin. Także, dziękujemy Pani, która ofiarowała dary dla 7-osobowej rodziny.

    To najogólniej przedstawione formy wspierania ubogich rodzin przez CARITAS i DOBROCZYŃCÓW naszej parafii. To jest wspólny rezultat wrażliwości oraz zaangażowania wielu osób działających charytatywnie. Chciejmy dostrzegać bliźnich w potrzebie wierząc, że to co możemy im ofiarować przyczynia sie do umacniania w nich wiary i nadziei, a w nas miłości i radości.

Przypominamy, że ofiary na pomoc ubogim, można składać przez cały rok do skarbony przy figurze ŚWIĘTEGO ANTONIEGO lub w Caritasie. Punkt Caritasu czynny jest w czwartki w godz. 16.00- 17.30.

Niech nieustanna radość z Narodzenia Zbawiciela towarzyszy nam wszystkim w NOWYM 2016 ROKU!
BÓG ZAPŁAĆ!

Zespół Caritas   

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com