Caritas parafialna

Caritas parafialna przyjmuje w swojej siedzibie w budynku katechetycznym
(wejście od ulicy 1-go Maja)
w czwartki w godzinach 1600-1700

 

Chcesz pomóc biednym rodzinom naszej parafii?

Możesz tego dokonać wpłacając na konto Caritas parafialnej:


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA NAJSW. SERCA PANA JEZUSA
Nowy Sącz, ul. Zygmuntowska 48
Nr konta: 78881100060000000049520001
(z dopiskiem: Caritas Parafialna)

Bank Spółdzielczy Nowy Sącz, ul. Batorego 78
 

Ofiary na pomoc ubogim można składać przez cały rok w kościele
do skarbony przy figurze ŚWIĘTEGO ANTONIEGO

     Ziarnko Gorczycy jest plebiscytem, którego celem jest promowanie osób oraz firm i instytucji działających dla dobra innych. W tym roku trwa już XIV edycja konkursu. Znani są już nominowani do nagrody.

    Wśród nominowanych jest Anna Pawłowska. Od 32 lat angażuje się ona w działania Caritas przy naszej parafii. Pani Anna bezinteresownie służy biednym, samotnym, chorym, starszym i opuszczonym, pozyskując swoim charyzmatem środki i rzeczy dla osób potrzebujących.

   Pokaż, że działania na rzecz potrzebujących i ubogich z Twojej parafii są potrzebne, dzięki czemu zaangażowanie pani Anny stanie się wzorem dla kolejnych pokoleń, ZAGŁOSUJ w plebiscycie Ziarnko Gorczycy!

 

Głosowanie trwa do 27 stycznia 2014

Można głosować na 3 sposoby:

1. Czytelnicy „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”, patrona medialnego plebiscytu mogą głosować na swoich kandydatów na kuponach, które wycięte i wypełnione należy wysłać na adres Sądeckiego Hospicjum (Nowy Sącz 33-300, ul. Nawojowska 155a) do 25 stycznia.

2. Można także oddać swój głos mailowo z podaniem danych na adres: [email protected]

3. Przez FACEBOOK:

Aby oddać swój głos kliknij w przycisk "Lubię to!". Przycisk jest widoczny dopiero po założeniu konta na portalu Facebook. Poprawnie oddanym głosem jest wyłącznie kliknięcie w przycisk "Lubię to!" na niniejszej stronie.

 

 

Wyślij linka znajomym!

Skopiuj powyższy link i wyślij go swoim znajomym - mailem, przez GG, Skype, umieść na forum lub portalu.

<a href="http://www.dts24.pl/anna-pawlowska_3981.html">Zagłosuj na mnie w konkursie!</a>

BÓG ZAPŁAĆ!!!     Zespół Caritas działający przy naszej parafii składa serdeczne podziękowanie "Bóg zapłać" wszystkim ofiarodawcom za dary i ofiary pieniężne złożone do kosza i skarbony przy ołtarzu Matki Bożej, Prezesom Banku Spółdzielczego, Anonimowemu Ofiarodawcy, P. Janiszowi, Zarządom Huzara i Prospony, Ciastkarni "Grześ", AGRO-Hurtowi oraz wszystkim darczyńcom składającym żywność do koszy w sklepach.

    Dzięki Waszym ofiarom, zaopatrzyliśmy 268 rodzin wielodzietnych, rodzin ubogich oraz osoby samotne.

BÓG ZAPŁAĆ!!!

 

Zobacz zdjęcia z pracy przedświątecznej Caritas z naszej parafii 

"Wierzysz, że się Bóg zrodził w Betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeśli nie narodził się w Tobie"

Adam Mickiewicz

 

    Nie wystarczy wierzyć, nie wystarczy być przekonanym. Trzeba tym żyć. Jezus Chrystus pragnie dziś przyjść do serca każdego z nas, aby obdarzyć nas pokojem, aby uleczyć nasze słabości i zranienia. By pochylić się nad ludzką ułomnością, kalectwem, osamotnieniem i nieszczęściem. Staje się jednym z nas. Pozwólmy Mu na to.

    W całej Polsce ruszyła akcja wspierania najuboższych, starszych i chorych. Caritas naszej parafii przeprowadza w okresie adwentu kilka akcji: o od pierwszej niedzieli Adwentu są rozprowadzane świece "Caritas" w ramach "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom". Zebrane pieniądze (1,50 zł od każdej świecy) pozwalają sfinansować szkolne posiłki dla dzieci z ubogich rodzin, o najprostsza forma pomocy najuboższym to wrzucenie ofiary pieniężnej do skarbony wystawionej przy ołtarzu Matki Bożej, o również przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na zbiórkę trwałej żywności, o od 15.12.2013 do 23.12.2013 Caritas organizuje świateczną zbiórkę żywności w sklepach PSS "Społem", Asort, Biedronka, Fresh. Do koszy zbierane będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia i słodycze, herbata, cukier, mąka, makaron, olej, płatki, ryż, konserwy, mleko, sery.

    W akcji pomagać będzie młodzież z okolicznych szkół, o Szkoła Podstawowa nr 7 przygotowuje stroiki dla chorych i samotnych, o Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych i Szkoła Podstawowa nr 8 zapewniają dyżury przy koszach w wyznaczonych sklepach i pomoc w rozniesieniu paczek świątecznych, o Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków przygotowuje i roznosi stroiki dla chorych i samotnych. Dary i pieniądze, które udaje nam się zebrać w okresie adwentu pokrywają tylko niewielką część potrzeb. Przybyło w naszej parafii rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Zwracamy się z gorącą prośbą do osób zamożniejszych, właścicieli prywatnych sklepów, firm, lekarzy, prawników, ludzi dobrej woli - pomóżmy osobom w trudnej sytuacji życiowej, losowej czy zdrowotnej. Prosimy o pomoc finansową i rzeczową. Za Waszą szlachetność, wdzię czność dostrzeżecie w oczach potrzebujących. Może to niewiele, ale Boża Dziecina czeka z prawdziwą nagrodą w niebie...

    Z okazji Świat Bożego Narodzenia dużo radości, wielu wspaniałych przeżyć i obfitości łask Bożej Dzieciny wszystkim Parafianom, Podopiecznym i ich rodzinom, a także Współpracownikom i Dobrodziejom życzy Zespół Caritas wraz z opiekunem - o. Proboszczem. W każdą środę o godz. 6:00 w kościele kolejowym odprawiana jest Msza św. w int. Dobroczyńców naszej Parafii.

Zespół Caritas

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com